Wczoraj, w ramach X Europejskiego Forum Gospodarczego odbyła się  uroczysta gala „Mocni w Biznesie”,  podczas której doceniono gospodarczych liderów naszego regionu!

W konkursie rozdane zostały nagrody w 6 kategoriach: Nagroda Specjalna Marszałka WŁ, Unijny projekt z potencjałem, Start Up, Dynamika Eksportu, Aktywny Przedsiębiorca i Nagroda Publiczności.

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy współorganizując wydarzenie stworzyło specjalną kategorię  „Unijny Projekt z potencjałem”. Jest to nagroda dedykowana beneficjentom dotacji unijnych, przyznawanych w ramach I i II osi priorytetowych RPO WŁ na lata 2014-2020. Przy wyłonieniu laureata brano pod uwagę dofinansowane projekty, które stawiają na innowacyjne przedsięwzięcia, wytaczają kierunki dla badań, rozwoju i komercjalizacji wiedzy, a w konsekwencji mogą mieć wpływ na wzrost konkurencyjności gospodarki naszego regionu.

Nominowanymi beneficjentami w tej kategorii były firmy:

  • Bowi Styl - łódzkie przedsiębiorstwo włókiennicze, które wdrożyło innowacyjną technologię wytwarzania szesnastokolorowych dzianin żakardowych.
  • Leovac - specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, firma w wyniku własnych prac badawczo-rozwojowych wprowadziła do oferty zestaw sprzątający o nazwie Leo Twist - stosowany w instalacji centralnego odkurzania.


A tegorocznym  laureatem został:

  • Bukpol - ten rodzinny zakład z Bukowca zajmuje się specjalistycznymi rozwiązaniami głównie dla przemysłu medycznego, budowlanego i naftowego. Spółka opracowała samodzielnie, wykorzystała w projekcie i opatentowała technologię tłumienia drgań głowicy wiercącej w procesie głębokiego wiercenia. Wprowadzona Innowacja umożliwia produkcję takich detali jak: elementy stołów operacyjnych, oświetlenia sal operacyjnych czy narzędzi prochowych.


Wszystkim nominowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy na relację z wydarzenia.