http://cop.lodzkie.pl

http://cop.lodzkie.pl

http://www.rpo.lodzkie.pl

 

80 mln zł na inwestycje z zakresu termomodernizacji budynków w województwie łódzkim pochodzą z unijnego projektu Jeremie 2 – kontynuacji inicjatywy JEREMIE. Środki przeznaczone są dla jednostek sektora finansów publicznych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego, jednostek samorządu terytorialnego i podległych im podmiotów.

Preferencyjnych pożyczek udzielać będą: Alior Bank S.A. oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy odbyło się uroczyste podpisanie umów między pośrednikami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w obecności władz samorządowych województwa łódzkiego: marszałka - Witolda Stępnia i członka Zarządu – Joanny Skrzydlewskiej.  

Marszałek nie krył zadowolenia z faktu, iż unijne pieniądze z programu regionalnego (RPO WŁ 2014-2020) w dużej mierze przyczynią się do modernizacji elewacji budynków w regionie łódzkim, a ich  mieszkańcy, w wyniku zastosowania ekologicznych rozwiązań, zaoszczędzą na ogrzewaniu swoich lokali.

Po wykonaniu audytu energetycznego zainteresowane podmioty mogą ubiegać się w Alior Banku lub ŁARR o max. 3 mln zł niskooprocentowanej pożyczki. Maksymalny czas spłaty kredytu to 15 lat, przy czym okres karencji wynosi max. 18 miesięcy. Przewiduje się zmodernizowanie energetyczne 64 budynków.

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6